10 Eylül 2014 Çarşamba

Dupe! ( Chanel 583 Taboo Oje )


Herkese merhaba,

Son zamanlarda galaksiyi andıran rengiyle adından fazlaca söz ettiren Chanel Taboo'yu duymayanınız yoktur sanırım. Bende ilk olarak severek takip ettiğim Görkem Karman'ın blogunda okudum kendisini. Rengi gerçekten muhteşem ancak bi ojeye 80 lira verdirir mi orası düşünülür :/


( Bu resim internetten alıntıdır )


İnternette biraz araştırdığımda Taboo'ya benzeyen ojeler arasında Flormar'ın 411 nolu ojesinden bahsedilmişti. Aslında baktığımızda 411 in kendi başına hiç bi alakası yok bence. 411 bildiğiniz sedefli bi mor, Taboo ise daha koyu bi renk. Normalde ben 411 i iki kat uyguluyorum çünkü tek katta rengini tam vermiyor. Sonra düşündüm ilk katı düz siyah bir oje sürüp ikinci katı 411 sürersem ne olur?


( Bu resim internetten alıntıdır )
Yamuk yumuk parmaklarımı idare edin :/ Ben ilk katı Flormar'ın M02 Satin Black isimli mat siyahını uyguladım. Ama illa mat siyah olmasına gerek yok siz istediğiniz herhangi bi siyah oje kullanabilirsiniz.Yaptııım olduuu :) Tabi birebir aynısı değil. Taboo'nun içinde gözle görülür şekilde büyük simler var, bizim 411 sedefli bi mor rengi. Ama yinede yakın bi görünüm elde ettik bence. Siz ne düşünüyosunuz, benzetebilmiş miyim? Umarım beğenmişsinizdir. Bi sonraki yazımda görüşmek üzere :)


4 yorum:

 1. Gerçekten benzer bir renk çıkmış. Kırk yıl düşünsem aklıma gelmez. Fikrini müsaden ile çalıyorum :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Denedim ve rengi çook beğendim. Tabii yukarıda da belirttiğin gibi parlaklık ve sim konusu dışında bir renk benzerliği var sadece. Yine de güzel bir fikir, tekrar teşekkür ederim Yağmur :)

   Sil
  2. Rica ederim, beğenmene çok sevindim :)

   Sil

Tema resimleri merrymoonmary tarafından tasarlanmıştır. Blogger tarafından desteklenmektedir.

© 2011 Yağmurlu Günler, AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena